Domů > Webináře > Mobilní zařízení ve výuce přírodovědných předmětů
Webinář

Mobilní zařízení ve výuce přírodovědných předmětů

Vysílali jsme 2. 3. 2016 20:00–21:00
Lektoři
Mgr. Jaroslav Vyskočil, Mgr. Ondřej Košek
Záznam webináře
2699x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Už při prvním vystoupení lektorů Mgr. Jaroslava Vyskočila a Mgr. Ondřeje Koška zaznělo několik tipů na online aplikace, které umožňují práci s mobilními zařízeními (viz záznam online setkání Molekulová vizualizace v přírodovědných předmětech). Ve svém druhém vystoupení na Metodickém portálu RVP.CZ se lektoři zaměří na využití tabletů, mobilů a notebooků ve výuce chemie, fyziky apod.

Už při prvním vystoupení lektorů Mgr. Jaroslava Vyskočila a Mgr. Ondřeje Koška zaznělo několik tipů na online aplikace, které umožňují práci s mobilními zařízeními (viz záznam online setkání Molekulová vizualizace v přírodovědných předmětech). Ve svém druhém vystoupení na Metodickém portálu RVP.CZ se lektoři zaměří na využití tabletů, mobilů a notebooků ve výuce chemie, fyziky apod.

Cíle setkání:
  • Seznámit účastníky s možnostmi bezdrátového připojení k internetu, bez kterého zařízení jen stěží použitelná. 
  • Představení dostupných mobilních zařízení a jejich operačních systémů, včetně zhodnocení vhodnosti zařazení do vyučování. 
  • Naučit pedagogy pracovat s databázemi aplikací dostupných v jednotlivých operačních systémech s důrazem na OS Android.
  • Seznámení účastníků s možnostmi zapojení mobilních zařízení do výuky prostřednictvím vybraných aplikací online/offline.
Program setkání:
  • Základní informace k modulu a k autorům kurzu (5 min.)
  • Možnosti připojení mobilních zařízení k internetu a jejich správa (10 min.)
  • Dostupná mobilní zařízení a jejich operační systémy (15 min.)
  • Vybrané aplikace pro mobilní zařízení a jejich využití ve výuce (15 min.)
  • Využití appletů ve výuce přírodovědných předmětů (5 min.)
  • Dotazy účastník online setkání (10 min.)
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno učitelům druhého stupně základních škol a všech typů středních škol, kteří mají zájem o moderní mobilní zařízení a o jejich zapojení do vyučování.
Setkání je zdarma.
Lektoři:
Mgr. Jaroslav Vyskočil, Mgr. Ondřej Košek

Užitečné odkazy:
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
Prezentace
PDF
Mobilní zařízení ve výuce.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.