Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Videohry ve škole

Lektor Martin Vonášek
Vysílali jsme11. 2. 2015 20:00–21:00
Středa  11. 2. 2015, 20:00 Motto Škola hrou známe všichni. Není už čas obměnit slovník a hovořit o škole videohrou? Seznamte se se zkušenostmi a a radami učitele z praxe – Martina Vonáška. 

Motto Škola hrou známe všichni. Není už čas obměnit slovník a hovořit o škole videohrou? Seznamte se se zkušenostmi a a radami učitele z praxe – Martina Vonáška.

Smyslem jakékoliv debaty nad otázkou, zda zapojit videohry do výuky, by nemělo být jen představení vhodných her a návod jak s nimi pracovat, ale zvláště úvahy o všech aspektech, které hry provázejí. Člověk si hraje od nepaměti a je vcelku vedlejší jaké hry hraje, nebo jaké nástroje k hraní používá, podstatnější je sledovat jaké při hře používá strategie, jaké možnosti volí a proč jej složité úkoly neodrazují, ale naopak vybízejí k hledání toho nejvhodnějšího postupu.

Stručně z obsahu:

  • Jak hru do výuky zapojit? Jak sledovat výsledky a měřit postup žáků? Jaké hry považovat za nejvhodnější?
  • Kolik hra stojí (pořízení licencí pro více uživatelů)?
  • Možnosti školních počítačů nebo zařízení BYOD?
  • Jak fungují mechanismy her a jak je transformovat do výuky? Co nás hry učí a jak nás to učí? Jak podobné postupy aplikovat ve výuce?

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem učitelům, studentům pedagogických fakult a všem zájemcům o počítačové hry a samozřejmě hráčům.
Setkání je zdarma.

Lektor:

Martin Vonášek – učitel na střední škole, vyučující dějepisu a mediální výchovy, příležitostný hráč a zájemce o oblast indie game.

Užitečné odkazy: