Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

SOFTWARE PRO ORGANIZACI ČASU A ŘÍZENÍ PROJEKTŮ

Lektor Mgr. Vlastimil Ott
Vysílali jsme5. 11. 2014 20:00–21:00
Středa 5. 11. 2014, 20:00 Mgr. Vlastimil Ott nám opět nabídne programy ze skupiny otevřeného softwaru. Tentokrát se zaměří na timemanagement a řízení projektů. Podívejte se na předchozí záznam setkání s názvem Jak využít volně šiřitelný software ve výuce. 

Středa 5. 11. 2014, 20:00
Software pro organizaci času a řízení projektů

Mgr. Vlastimil Ott nám opět nabídne programy ze skupiny otevřeného softwaru. Tentokrát se zaměří na timemanagement a řízení projektů. Podívejte se na předchozí záznam setkání s názvem Jak využít volně šiřitelný software ve výuce.

Anotace:
Nenechte se zmítat zmatkem a uzurpovat časovým tlakem, využijte pro správu svého času a pro řízení projektů volně šiřitelný software. Pro osobní agendu si představíme Zim a využijeme myšlenkové mapy v XMindu. Ukážeme si, jak si vytvořit a ochočit vlastní systém pro řízení práce a času.

Komu je setkání určeno:
Vedoucím pracovníkům (nejen) v oblasti školství; aktivním učitelům a každému, kdo má pocit, že by si potřeboval zorganizovat čas; začínajícím projektovým manažerům pro základní vhled do timemanagementu.

Stručný obsah:

  • Několik principů na úvod: pomodoro, SMART, „nemám čas“!
  • Jak využít myšlenkové mapy pro time management (plánování, priority, mikromanagement).
  • Zim (pro Windows XP do verze 0.6) – správa osobní agendy, poznámek, plánovač (seznamy úkolů, přehled).


Lektor:
Mgr. Vlastimil Ott – spolupracuje s neziskovou společností Liberix, prosazuje a školí open-source software, buduje webové stránky a podniká na internetu.