Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

OBČANSKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Lektor Mgr. Petr Koubek
Vysílali jsme23. 10. 2013 20:00–21:00
Čtvrtek 23. 10. 2013, 20:00 Namísto jakéhokoli povídání o obsahu setkání si dovolíme předat vám vzkaz přímo od lektora: Demokratem, učencem nebo mistrem světa v atletické disciplíně hod oštěpem se člověk nerodí. Daleko více máme v sobě lenošení vyšších savců a primátů (jak mě nedávno poučil kolega biolog). Vyslechnout druhého, znát kontext nějaké situace a umět v něm správně reagovat a nepoškodit při tom druhé, snažit se zlepšovat věci kolem sebe ovlivňováním lidí a jejich jednání a rozhodování; to vše a mnohé další patří ke konceptu demokrat. Demokrat je v jazyce RVP člověk vybavený občanskými kompetencemi, aktivní občan.

Vyslechnout druhého, znát kontext nějaké situace a umět v něm správně reagovat a nepoškodit při tom druhé, snažit se zlepšovat věci kolem sebe ovlivňováním lidí a jejich jednání a rozhodování; to vše a mnohé další patří ke konceptu demokrat. Demokrat je v jazyce RVP člověk vybavený občanskými kompetencemi, aktivní občan.

Tyto a další myšlenky zazněly na setkání s lektorem Mgr. Petrem Koubkem, odborným pracovníkem oddělení pro analýzy a koncepce vzdělávacích programů NÚV, odborným garantem NSK.