Domů > Webináře > APIV A: Kariérové poradenství u žáků s PAS z pohledu pracovníka ŠPZ
Webinář

APIV A: Kariérové poradenství u žáků s PAS z pohledu pracovníka ŠPZ

Vysílali jsme 7. 9. 2021 14:00–15:00
Lektor
Mgr. Zuzana Žampachová

Anotace

Webinář představí problematiku PAS v kontextu vzdělávání a karierového poradenství, přičemž se bude soustředit na problematiku přechodu těchto žáků ze základního do středního vzdělávání. Lektorka: Mgr. Zuzana Žampachová

Obsah webináře bude zaměřen na seznámení se symptomatikou poruch autistického spektra (PAS) a na dopady této diagnózy do procesu karierového poradenství. Budou představeny specifické metody a postupy využívané jak při vzdělávání žáků s PAS, tak při realizaci karierového poradenství.

Posluchači budou seznámeni s možnostmi podpory při karierovém poradenství v širším slova smyslu včetně možnosti zapojení žáků s PAS do projektů zaměřených na podporu při zaměstnávání. Stěžejní částí webináře bude souhrn doporučení pro přechod žáků s PAS ze základní školy do středního vzdělávání.

Obsah webináře bude zaměřen jak na žáky z hlavního vzdělávacího proudu, tak i na žáky ze škol a tříd zřízených dle §16 (9). V rámci uvedených oblastí budou popsána nejčastěji doporučovaná opatření v rámci karierového poradenství a jejich aplikace v praxi, spolupráce s dalšími organizacemi. Na závěr bude prostor pro diskusi a zodpovězení otázek.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.