Domů > Webináře > APIV A: Pojetí koncepce národní strategie ve vzdělávání v kontextu dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami
Webinář

APIV A: Pojetí koncepce národní strategie ve vzdělávání v kontextu dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami

Vysílali jsme 30. 11. 2021 14:00–15:00
Lektor
Doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja

Anotace

Webinář se soustředí na tématiku vzdělávání dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami a přináší nové perspektivy na pojetí koncepce národní strategie pro vzdělávání. V průběhu webináře bude prezentován výčet možných postupů, způsobů a forem, jak optimalizovat procesy výchovy a vzdělávání těchto dětí a žáků. Lektor: doc. PhDr. Martin Kaleja, Ph.D.

Webinář se tentokrát zaměří na to, co klíčový dokument s koncepcí národní strategie ve vzdělávání (národní strategický rámec vzdělávání) pro následné období definuje, jaký směr ve vzdělávání v našich podmínkách udává.

Čtyři nosné pilíře vzdělávacího modulu budou svým obsahem konfrontovat stanovené cíle a záměry dokumentu a účastníkům bude tak prezentován výčet možných postupů, způsobů a forem, jak optimalizovat procesy výchovy a vzdělávání dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami. V této části metodické podpory bude více věnován prostor vybraným kompetencím profese pedagoga, a to zejména diagnostické, poradenské a v neposlední řadě koordinační.

Závěr online setkání přinese sdílení několika konkrétních modelových situací, vedoucích k zamýšlení se na diskutovanými tématy a podporující kreativitu angažovaných pedagogických pracovníků.  

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.