Metodický portál - Webináře - Webinář: Ilustrace, kniha a literatura
Domů > Webináře > Ilustrace, kniha a literatura
Webinář

Ilustrace, kniha a literatura

Vysíláme živě 15. 12. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Kateřina Černá

Místnost nebyla ještě otevřena.

Anotace

Mgr. Kateřina Černá učí český jazyk na 1. stupni a výtvarnou výchovu na obou stupních. V prvním plánovaném webináři nám nabídne inspiraci do hodin čtení. A je téměř jisté, že ani výtvarná výchova nebude v tomto webináři popelkou. Těšíte se?

Anotace:

Webinář bude zaměřen na význam ilustrace v dětské knize a její význam při rozvoji čtenářských gramotností dětí. 

  • Nejprve budou účastníci seznámeni se současností a historií ilustrace. Následně bude představena  současná tvorba v oblasti ilustrace dětských knih. 
  • Účastníkům budou představeny materiály, které na základě práce s ilustrací rozvíjejí čtenářskou gramotnost žáků
  • Praktické ukázky z hodin literatury představí, jak lze rozvíjet čtenářskou gramotnost žáků prvního stupně s pomocí vnímání ilustrace i její tvorby a následné prezentace. 
  • Budou představeny možnosti propojení robotických hraček a informačních technologií s klasickou ilustrací. 

Webinář je zdarma.

Komu je setkání určeno:

Doporučujeme učitelům 1. stupně ZŠ a učitelům českého jazyka obou stupňů ZŠ. Na své si přijdou i zájemci o integraci informačních technologií do výuky českého jazyka.

Lektorka:

Kateřina Černá – vystudovala učitelství pro střední školy a následně pro 1. stupeň ZŠ. V současné době je učitelkou na Základní škole v Besednici, kde učí na prvním a částečně i na druhém stupni. Společně s kolegyní je garantem školního centra gramotností v Besednici. 


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Další webináře lektora

Mgr. Kateřina Černá

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.