Domů > Webináře > Ilustrace, kniha a literatura
Webinář

Ilustrace, kniha a literatura

Vysílali jsme 15. 12. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Kateřina Černá
Záznam webináře
1109x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Mgr. Kateřina Černá učí český jazyk na 1. stupni a výtvarnou výchovu na obou stupních. V prvním plánovaném webináři nám nabídne inspiraci do hodin čtení. A je téměř jisté, že ani výtvarná výchova nebude v tomto webináři popelkou. Těšíte se?

Anotace:

Webinář bude zaměřen na význam ilustrace v dětské knize a její význam při rozvoji čtenářských gramotností dětí. 

  • Nejprve budou účastníci seznámeni se současností a historií ilustrace. Následně bude představena  současná tvorba v oblasti ilustrace dětských knih. 
  • Účastníkům budou představeny materiály, které na základě práce s ilustrací rozvíjejí čtenářskou gramotnost žáků
  • Praktické ukázky z hodin literatury představí, jak lze rozvíjet čtenářskou gramotnost žáků prvního stupně s pomocí vnímání ilustrace i její tvorby a následné prezentace. 
  • Budou představeny možnosti propojení robotických hraček a informačních technologií s klasickou ilustrací. 

Webinář je zdarma.

Komu je setkání určeno:

Doporučujeme učitelům 1. stupně ZŠ a učitelům českého jazyka obou stupňů ZŠ. Na své si přijdou i zájemci o integraci informačních technologií do výuky českého jazyka.

Lektorka:

Kateřina Černá – vystudovala učitelství pro střední školy a následně pro 1. stupeň ZŠ. V současné době je učitelkou na Základní škole v Besednici, kde učí na prvním a částečně i na druhém stupni. Společně s kolegyní je garantem školního centra gramotností v Besednici. 

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Ilustrace, kniha a literatura.pdf

Další webináře lektora

Mgr. Kateřina Černá

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.