Domů > Webináře > Techniky kolegiálního sdílení ve školách: Co je to supervize, intervize atd.?
Webinář

Techniky kolegiálního sdílení ve školách: Co je to supervize, intervize atd.?

Vysílali jsme 17. 2. 2021 20:00–21:00
Lektoři
Irena Smetáčková, PhDr. Mgr. Veronika Pavlas Martanová Ph.D., Veronika Francová
Záznam webináře
2885x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Irena Smetáčková, Veronika Pavlas Martanová, Veronika Francová nás seznámí s významem kolegiálního sdílení ve školním prostředí a jeho vybranými podobami.

Cílem webináře je seznámení s významem kolegiálního sdílení ve školním prostředí a jeho vybranými podobami. Užitečnost sdílení potvrdily námi provedené případové studie základních škol i dotazníková šetření mezi vyučujícími. Také jej potvrzují zahraniční i české výzkumy.

Během webináře představíme základní principy a podoby kolegiálního sdílení. Popíšeme formy sdílení: supervize, intervize, mentoring, a dvě techniky: tzv. balintovská skupina a Wanda. Webinář kombinuje teoretické vstupy, příklady ze škol a aktivity pro praktickou reflexi tématu. 

Díky webináři lze lépe porozumět klíčovým pojmům, reflektovat svou vlastní potřebu kolegiálního sdílení a orientovat se v několika základních podobách kolegiálního sdílení.

PRO KOHO JE WEBINÁŘ URČEN:

Webinář je vhodný pro všechny, které téma zajímá. Zejména jej doporučujeme vedení škol všech stupňů a osobám ze školního poradenského pracoviště, případně ze školských poradenských zařízení.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Techniky kolegiálního sdílení ve školách: Co je to supervize, intervize atd.?.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.