Domů > Webináře > Prevence a řešení problémového chování ve škole
Webinář

Prevence a řešení problémového chování ve škole

Vysílali jsme 24. 2. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. et Bc. Julius Bittmann
Záznam webináře
3817x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Kdo z učitelů nikdy neřešil vztahy mezi žáky, nebo chování žáků vůči samotnému učiteli? Mgr. et Bc. Julius Bittmann se již podruhé podělí o své zkušenosti asistenta a pedagoga na základní škole.

Program:

V rámci setkání se zaměříme na obvyklé příčiny a spouštěče problémového chování u žáků základní školy (porucha autistického spektra, porucha chování, ADHD, intaktní jedinci). Budeme se rovněž věnovat prevenci afektů, možnostem jejich krizového řešení a obecnému terapeutickému přístupu, včetně speciálně pedagogických opatření. Postupy si analyzujeme na konkrétních situacích a kazuistikách.

Pro koho je webinář určen:

Webinář doporučujeme pedagogům, asistentům pedagoga i rodičům dětí s problémovým chováním.

Lektor:

Mgr. Julius Bittmann – terapeut speciálně pedagogického centra pro žáky s autismem při Národním ústavu pro autismus, absolvent výcviku v kognitivně behaviorální terapii

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Prevence a řešení problémového chování ve škole.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Blanka Schunágelová
07. 06. 2023, 10:08
Přínosný .Osobitý projev, dobré vlastní zkušenosti.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.