Domů > Webináře > APIV A: Práce s portfoliem v předškolním vzdělávání a propojení s formativním hodnocením
Webinář

APIV A: Práce s portfoliem v předškolním vzdělávání a propojení s formativním hodnocením

Vysílali jsme 27. 4. 2021 14:00–15:00
Lektor
Mgr. Alena Kroupová
Záznam webináře
2472x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Jak vést portfolio, aby se stalo účinným nástrojem pro sledování pokroku a rozvoje dítěte. Druhy a funkce portfolia. Praktické příklady propojení s pedagogickou diagnostikou a jak zapojit děti i rodiče do tvorby portfolia. Lektorka: Mgr. Alena Kroupová.

Každý žák má jiné vzdělávací potřeby. Učitel si nevystačí pouze s frontální výukou, ale přizpůsobuje metody, obsah učiva i tempo výuky jednotlivým žákům. Jak nejlépe diferencovat výuku a jaké možnosti má pedagog, který přistupuje ke svým žákům individuálně a s respektem k jejich osobnosti?

Zaměříme se na některé výukové strategie, na možnosti využití personální podpory a řekneme si, jak nejlépe nastavovat kritéria hodnocení a sebehodnocení. Budeme se věnovat také aktuálnímu tématu podpory žáků v době distanční výuky a problematice žáků, kterým hrozí selhávání nebo vyčlenění.       

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Nikola Janotová
27. 04. 2022, 15:04
5 z 5
Děkuji za inspirativní seminář :-)
5 z 5
Iveta Kačerová
28. 01. 2024, 19:13
5 z 5
Jsem velice ráda, že práci s portfoliemi děláme správně.
5 z 5
Renata Halíková
24. 04. 2024, 18:48
5 z 5
10. Webinář se mi moc líbil. Byl inspirativní. Děkuji
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.