Domů > Webináře > APIV A: Dysfázie nebo SPU?
Webinář

APIV A: Dysfázie nebo SPU?

Vysílali jsme 24. 8. 2021 9:00–10:00
Lektor
Mgr. Jiřina Jehličková
Záznam webináře
3847x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Rozdíl mezi dysfázií a poruchami učení jako primární diagnózou. Možnosti diagnostiky vzdělávacích potřeb u žáků s dysfázií a SPU. Možnosti využití podpůrných opatření ve škole u těchto žáků.

Dysfázie je porucha řeči, kdy vývoj řeči je vždy opožděný.Také je výrazně narušena schopnost sluchového rozlišování, vnímání a chápání řeči, stavby vět. Objasníme si, jaký je rozdíl mezi dysfáziíí a poruchami učení jako primární diagnózou. Jaké jsou možnosti diagnostiky vzdělávacích potřeb dětí a žáků s dysfázií a u žáků s SPU. Vysvětlíme si, jak vypadají sekundární projevy poruch učení u dětí s dysfázií. Ukážeme si konkrétní případy.

Pro učitele je důležité vědět, jak pracovat s žáky s dysfázií a s SPU, pochopit jejich potíže a správně nastavit a využít podpůrných opatření ve škole u těchto žáků.    

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
příloha ve formátu PDF
PDF
APIV A: DYSFÁZIE NEBO SPU - příloha.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.