Domů > Webináře > APIV A: Digitální technologie jako nástroj individualizace výuky v heterogenní třídě
Webinář

APIV A: Digitální technologie jako nástroj individualizace výuky v heterogenní třídě

Vysílali jsme 16. 11. 2021 14:00–15:00
Lektoři
PhDr. Renata Votavová, Bc. Petra Burešová, Mgr. Alice Kourkzi Kašlíková

Anotace

Třída s mnoha žáky s rozdílnými studijními předpoklady a styly učení. Učitelé stále hledají postupy, které lze v praxi využít. Jedním z nástrojů jsou digitální technologie. Jejich využití napříč předměty se odvíjí od potřeb a možností školy ale především od potřeb aktérů výuky (pedagoga, žáků). Webinář přinese tipy na konkrétní postupy, které může učitel použít v kterémkoli předmětu bez souvislosti s konkrétním obsahem učiva, a to v rámci prezenční i distanční výuky. Metodické materiály k webináři připravila Bc. Petra Burešová. Moderují: PhDr., Mgr., Ing. Renata Votavová, Mgr. Alice Kourkzi Kašlíková.

Jedna třída a v ní mnoho žáků s různými studijními předpoklady a styly učení. Rozdílně vnímají, rozdílně myslí, rozdílně si pamatují, jiné věci je motivují. Jiné cíle považují za důležité a používají k jejich dosažení rozdílné cesty. ​Před učitelem stojí nelehký úkol podporovat v průběhu společného vzdělávání každého z nich. 

Postupy, které lze v praxi využít, učitelé stále hledají a objevují. Jedním z nástrojů, který při řešení individualizované podpory učení žáků v heterogenní třídě může být efektivně využíván, jsou digitální technologie. Jejich využití napříč předměty se odvíjí od potřeb a možností školy ale především od potřeb aktérů výuky (pedagoga, žáků). 

Seznamte se s tipy lektorů členěnými podle toho, na jaký segment procesu učení žáka v rámci heterogenní třídy se zaměřují. Podle toho, zda digitální technologie napomáhají při diferenciaci výuky, při zajištění různosti pedagogických postupů, při uplatňování různých stylů učení nebo při hodnocení žáků. Jedná se o konkrétní postupy, které může učitel použít v kterémkoli předmětu bez souvislosti s konkrétním obsahem učiva, a to v rámci prezenční i distanční výuky. 

Metodické materiály k webináři připravila Bc. Petra Burešová. 
Moderují: PhDr., Mgr., Ing. Renata Votavová, Mgr. Alice Kourkzi Kašlíková.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.