Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Badatelství v distanční výuce

Lektor Ing. Martin Kříž
Vysílali jsme10. 3. 2021 20:00–21:00
V otevřeném bádání se učitel stává průvodcem a žák badatelem, stanovuje otázku, řeší hypotézu, zkoumá, pracuje v týmu, své výsledky prezentuje a obhajuje. Vzhledem k současné situaci se Ing. Martin Kříž zaměří především na badatelství v distanční výuce, tvorbu otázek, hypotéz a proces učení.

Anotace:

  • Seminář bude zaměřený na badatelsky orientované učení, především pak otevřené bádání, kde ukážeme, jak si žák (či tým žáků) může z daného tématu sám vybírat výzkum, který provede a odprezentuje.
  • Vzhledem k současné situaci se budeme zaměřovat především na badatelství v distanční výuce, tvorbu otázek, hypotéz a proces učení. I na to, jak nabízet badatelství víceúrovňové a volitelné. 
  • Ukážeme badatelství i jako integrovaný předmět. A nabídneme jarní témata napříč předměty i ročníky.

Komu je webinář určen:

Bádat mohou učitelé na prvním i druhém stupni, i na SŠ, princip je pořád stejný, jen jde o náročnost výzkumu a metod a pomůcek. Bádat mohou i mimoškolní pedagogové, ideální třeba pro debrujáry, ale i skauty.

Setkání je ZDARMA.

Lektor:

Ing. Martin Kříž, vedoucí ekocentra, Ekocentrum Chaloupky Kněžice, Kněžice 109, 675 21 Okříšky. Samozřejmostí služeb centra je školení pro celý učitelský sbor na míru konkrétní školní zahrady, nabídka adekvátní literatury apod.