Domů > Webináře > Klimatické vzdělávání
Webinář

Klimatické vzdělávání

Vysílali jsme 23. 11. 2022 20:00–21:00
Lektor
Ing. Martin Kříž
Záznam webináře
955x
Záznam chatu
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Klimatické vzdělávání vede k porozumění probíhající změně klimatu, jejím přírodním i společenským příčinám a možným důsledkům na místní, národní a globální úrovni. Uplatňuje aktivní formy a metody učení podporující kritické myšlení, informační a mediální gramotnost, demokratické hodnoty, občanskou angažovanost, naději, orientaci na řešení a budoucnost. Nechte se inspirovat Ing. Martinem Křížem.

Anotace:

Naše škola a vzdělávací systém musí nutně reflektovat změny, které ve společnosti, ale i v přírodě a krajině, probíhají. Pojďme se podívat na to jak do různých předmětů dostat téma klimatické změny, jak o ní učit s nadějí, ale zároveň s naléhavostí. Kde a kdy začít, co nevynechat. Jak se musí proměnit společnost a jak školství v desetiletí, které už začalo. Jak vychovávat aktivní občany pro nejistou budoucnost, která ať už dopadne jakkoliv, bude plná rychlých zvratů, ohrožení i příležitostí.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům 1. i 2. stupně ZŠ (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a věnovat se budeme těm předmětům, které budou chtít sami účastníci školení (viz podrobnosti v programu).

Setkání je zdarma.

Lektor:

Ing. Martin Kříž – vedoucí ekocentra, Ekocentrum Chaloupky Kněžice, Kněžice 109, 675 21 Okříšky. Samozřejmostí služeb centra je školení pro celý učitelský sbor na míru konkrétní školní zahrady, nabídka adekvátní literatury apod.

Doporučujeme

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Klimatické vzdělávání.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Petra Brutovská
23. 11. 2022, 21:07
5 z 5
Moc pěkný a zajímavý webinář. Plný užitečných odkazů a materiálů, děkuji.
5 z 5
Josef Žižka
23. 11. 2022, 21:09
5 z 5
Zatím nejlepší, co jsem měl možnost navštívit.
5 z 5
Dana Gerichová
23. 11. 2022, 21:15
5 z 5
Velmi přínosné, inspirativní, plné dobrých nápadů a odkazů. Jednička s obrovským náskokem mezi webináři, které jsem zatím navštívila.
5 z 5
Michaela Kašparová
23. 11. 2022, 21:21
Díky za příjemně strávenou hodinu, utřídění některých informací a povzbuzení, že mé snažení dává smysl. Také za zajímavé odkazy.
Jana Čiháková
23. 11. 2022, 21:27
5 z 5
Díky moc, mám otevřené doporučené odkazy a jsem nadšená. Bezva tipy. Škoda, že nebudu moci na ten seminář pro I.stupeň - doufám, že se jej podaří nahrát ;) Přeji báječné dny!
5 z 5
Věra Šimicová
11. 01. 2023, 08:01
5 z 5
Děkuji. V.Šimicová
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.