Domů > Webináře > Klimatické vzdělávání
Webinář

Klimatické vzdělávání

Vysílali jsme 23. 11. 2022 20:00–21:00
Lektor
Ing. Martin Kříž

Záznam webináře prozatím není k dispozici.

Anotace

Klimatické vzdělávání vede k porozumění probíhající změně klimatu, jejím přírodním i společenským příčinám a možným důsledkům na místní, národní a globální úrovni. Uplatňuje aktivní formy a metody učení podporující kritické myšlení, informační a mediální gramotnost, demokratické hodnoty, občanskou angažovanost, naději, orientaci na řešení a budoucnost. Nechte se inspirovat Ing. Martinem Křížem.

Anotace:

Naše škola a vzdělávací systém musí nutně reflektovat změny, které ve společnosti, ale i v přírodě a krajině, probíhají. Pojďme se podívat na to jak do různých předmětů dostat téma klimatické změny, jak o ní učit s nadějí, ale zároveň s naléhavostí. Kde a kdy začít, co nevynechat. Jak se musí proměnit společnost a jak školství v desetiletí, které už začalo. Jak vychovávat aktivní občany pro nejistou budoucnost, která ať už dopadne jakkoliv, bude plná rychlých zvratů, ohrožení i příležitostí.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům 1. i 2. stupně ZŠ (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a věnovat se budeme těm předmětům, které budou chtít sami účastníci školení (viz podrobnosti v programu).

Setkání je zdarma.

Lektor:

Ing. Martin Kříž – vedoucí ekocentra, Ekocentrum Chaloupky Kněžice, Kněžice 109, 675 21 Okříšky. Samozřejmostí služeb centra je školení pro celý učitelský sbor na míru konkrétní školní zahrady, nabídka adekvátní literatury apod.

Doporučujeme

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Klimatické vzdělávání.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Petra Brutovská
23. 11. 2022, 21:07
5 z 5
Moc pěkný a zajímavý webinář. Plný užitečných odkazů a materiálů, děkuji.
5 z 5
Josef Žižka
23. 11. 2022, 21:09
5 z 5
Zatím nejlepší, co jsem měl možnost navštívit.
5 z 5
Dana Gerichová
23. 11. 2022, 21:15
5 z 5
Velmi přínosné, inspirativní, plné dobrých nápadů a odkazů. Jednička s obrovským náskokem mezi webináři, které jsem zatím navštívila.
5 z 5
Michaela Kašparová
23. 11. 2022, 21:21
Díky za příjemně strávenou hodinu, utřídění některých informací a povzbuzení, že mé snažení dává smysl. Také za zajímavé odkazy.
Jana Čiháková
23. 11. 2022, 21:27
5 z 5
Díky moc, mám otevřené doporučené odkazy a jsem nadšená. Bezva tipy. Škoda, že nebudu moci na ten seminář pro I.stupeň - doufám, že se jej podaří nahrát ;) Přeji báječné dny!
5 z 5

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.