Domů > Webináře > Role učitele ve vzdělávacím procesu
Webinář

Role učitele ve vzdělávacím procesu

Vysílali jsme 23. 2. 2022 20:00–21:00
Lektor
PhDr. Jitka Gabašová
Záznam webináře
1527x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Jak lze otevřenou a nenásilnou komunikaci uplatnit při třídnických hodinách nebo jednání se třídou obecně? Nad touto a dalšími podobnými otázkami se můžete zamyslet spolu s PhDr. Jitkou Gabašovou.

Anotace:

Webinář  se zaměří na postavení učitele a žáka ve vzdělávacím procesu, reflektuje současný vývoj tohoto vztahu, nabízí vhled do iniciativ, které se snaží měnit roli učitele a  žáka ve třídě. 

Setkání je ZDARMA.

Cílová skupina:

Setkání je věnováno učitelům základních a středních škol a gymnázií, popř. vedoucím pracovníkům ve školách.

Lektorka:

PhDr. Jitka Gabašová – pedagožka, lektorka zážitkové pedagogiky a seberozvojových kurzů pro učitele. Vystudovala obor germanistika – bohemistika na FFUK Praha. Na DAMU v Praze pokračovala v distančním studiu dramatické výchovy. Je absolventkou dvouletého sebezkušenostního výcviku v Gestalt-terapii, seminářů nenásilné komunikace (NWC) a kritického myšlení a také autorkou knihy Otevřená komunikace a řešení konfliktů ve třídě a spoluautorkou knihy Asistent pedagoga a klima třídy. Se svou rodinou žije v Hostivici u Prahy.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Role učitele ve vzdělávacím procesu.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Hana Nováková
16. 02. 2022, 11:00
Ivana Kubátová
23. 02. 2022, 21:09
5 z 5
Opět skvělý webinář. Děkuji.
5 z 5
Zuzana Boušková
23. 02. 2022, 21:10
5 z 5
Další skvělý webinář plný inspirace
5 z 5
Tomáš Lengál
23. 02. 2022, 21:11
5 z 5
Inpirativní webinář, díky :) Kéž by se dostal ke všem ředitelům i učitelům... třeba by mnohé "nakopnul" k pozitivní změně...
5 z 5
Dana Šolínová
23. 02. 2022, 21:12
Webinář byl pro mne velmi podnětný, jsem ráda, že se mi podařilo zúčastnit se.
Jindřiška Müllerová
23. 02. 2022, 21:13
5 z 5
Opravdu velmi cenný webinář, mnoho praktických rad a užitečných odkazů, budu s tím dále pracovat, velmi děkuji za přímé zastavení se u mého komentáře na chatu, kde jsem vyslala prosbu o radu, Jindřiška Müllerová, vychovatelka, Plzeň.
5 z 5
Piotr Kroczek
23. 02. 2022, 21:17
5 z 5
Děkuji, bylo to velmi inspirativní. Cítím, že je to téma, které je pro učitelé stěžejní. Je dobře, že se o těchto věcech víc mluví. Snad to pomůže změnit školu k lepšímu.
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.