Domů > Webináře > Učitel jako tvůrce audiovizuálních didaktických prostředků
Webinář

Učitel jako tvůrce audiovizuálních didaktických prostředků

Vysílali jsme 27. 4. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Zdeněk Hromádka, Ph.D.
Záznam webináře
1391x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Může / měl by si učitel vytvářet své vlastní učební podklady do výuky? Kde najít motivaci, inspiraci a odvahu? Třeba na webináři Zdeňka Hromádky!

Prezentace je zaměřena na možnosti využití vlastní tvořivosti učitelů v oblasti audiovizuálních didaktických prostředků. Autor se na obecné rovině zamýšlí nad možnostmi využití zábavy ve vyučování (zejména přírodovědných předmětů) a poté seznamuje účastníky s vlastní tvorbou v oblasti grafiky, videí, animací i zvukových pomůcek a s vlastními postupy a metodami při jejich využití ve vyučování.

Komu je setkání určeno:

  • zejména učitelům 2. stupně ZŠ

Setkání je ZDARMA.

Lektor:

Mgr. Zdeněk Hromádka, Ph.D. – Učitel fyziky a matematiky na ZŠ a současně obecné didaktiky na Masarykově univerzitě. Vedle zájmu o obecnou didaktiku a didaktiku fyziky a matematiky se zaměřuje též na problematiku tvorby didaktických prostředků. Mezi jeho další profesionální zaměření patří také oblast environmentální výchovy.
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Učitel jako tvůrce audiovizuálních didaktických prostředků.pdf

Další webináře lektora

Mgr. Zdeněk Hromádka, Ph.D.

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Jitka Tomášová
27. 04. 2022, 21:07
5 z 5
Skvělý inspirativní webinář! Díky :)
5 z 5
Lenka Školeková
27. 04. 2022, 21:20
5 z 5
Naprosto úžasné, skvělý učitel!
5 z 5
Dana Krulišová
27. 04. 2022, 21:20
5 z 5
Seminář přispěl k načerpání nové energie ke každodennímu učení. Mám radost, že ve školství působí lidé jako dnešní lektor a kéž by jich bylo ve školství víc a víc.
5 z 5
Miroslava Trčková
27. 04. 2022, 21:22
5 z 5
Děkuji za perfektní webinář plný užitečných rad a parádních ukázek vlastní tvorby autora! Vřele doporučuji shlédnout. Mgr. Zdeněk Hromádka, Ph.D. - Pohodový člověk, pohodový učitel, víc takových!
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.