Domů > Webináře > Truchlení u dětí a možná podpora ze strany školy
Webinář

Truchlení u dětí a možná podpora ze strany školy

Vysílali jsme 22. 6. 2022 20:00–21:00
Lektor
Tereza Olivová

Anotace

Tereza Olivová z Poradny Vigvam, z. ú., nám poradí, jak podpořit děti v těžkých životních situacích. Věříme, že i takto náročné téma bude pro naše uživatele přínosné.

Anotace:

Škola a smrt – témata, která by před pár lety nikdo aktivně nespojoval. Ač i dříve toto spojení existovalo a bylo velmi důležité, poslední dva roky našich životů nám ukázaly, jak moc blízko nám téma smrti je a jak jeho přítomnost na poli školy radikálně narostla. Řada pedagogů se setkává s dětmi, kterým někdo milovaný zemřel a potýkají se s otázkou, jak k těmto dětem přistupovat.

Webinář se zaměří na to, jak vypadá truchlení dětí, jak se projevuje a jak se k truchlícím dětem můžeme z pozice pedagogů vztahovat. Budeme se věnovat tomu, jak postupovat ve chvíli, kdy se dozvíme, že dítěti někdo zemřel, a také jak s dítětem komunikovat po jeho návratu. 

Komu je webinář určen:

Webinář je určen pracovníkům ve školství, kteří jsou v přímém kontaktu s dětmi. Specificky užitečný může být třídním učitelům, školním psychologům a školním metodikům prevence.

Lektorka:

Mgr. Tereza Olivová

Pracuje jako dětská a rodinná terapeutka v Poradně Vigvam, která se věnuje podpoře rodinám, kterým někdo předčasně zemřel. Je absolventkou Pedagogické fakulty v oboru učitelství druhého stupně. Terapeutické vzdělání získala ve výcviku v integrativní rodinné terapii a v postgraduálním výcviku v terapii dětí a adolescentů v Gestalt přístupu. 

12 let pracovala v neziskovém sektoru v oblasti primární prevence rizikového chování na základních školách. Působila jako lektorka preventivních programů ve třídách, lektorka vzdělávacích aktivit pro pedagogy, odborný garant školních metodiků prevence a vedoucí centra primární prevence. Má pracovní zkušenost z pozice školního poradenského pracovníka / psychologa na základní škole. Podílela se na vzniku různých metodik pro podporu pedagogů, např. Až se sejdeme ve škole v době prvních lockdownů spojených s onemocněním covid-19. 

V současné době se věnuje především terapeutické a lektorské činnosti. 

Doporučujeme

  • video Brené Brown on Empathy vs Sympathy
    Doporučujeme pustit si titulky a nastavit automatický překlad do češtiny. Jen pozor na to, ža automatický překladač překládá slovo "sympathy" jako "sympatie", správně je "soucit".
  • v letech 2022 a 2023 nabízí Vigvam sadu webinářů
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Truchlení u dětí a možná podpora ze strany školy.pdf

Další webináře lektora

Tereza Olivová

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Petra Dundrová
22. 06. 2022, 21:09
5 z 5
skvělý a přínosný webinář
5 z 5
Věra Smrčinová
22. 06. 2022, 21:16
5 z 5
Děkuji za výborný a velmi přínosný webinář.
5 z 5
Zuzana Grossmannová
22. 06. 2022, 21:17
5 z 5
skvělý a přínosný webinář. Paní lektorku se hrozně dobře poslouchalo :-)
5 z 5
Renata Kortánková
22. 06. 2022, 21:21
Dobrý večer, děkuji za velmi pěkný seminář. Těším se na září a budu se snažit si udělat čas a chodit pravidelně.
Věra Šimicová
22. 06. 2022, 23:07
5 z 5
Velmi potřebné téma. Hodnotím skvělý přístup lektorky. Moc pěkně vysvětleno. Děkuji. V. Šimicová
5 z 5
Lenka Šlosárová
23. 06. 2022, 20:29
5 z 5
Výborná lektorka. Ještě jednou děkuji za skvělý webinář.
5 z 5

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.