Domů > Webináře > Odměny a tresty ve výchově dětí
Webinář

Odměny a tresty ve výchově dětí

Vysílali jsme 2. 6. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Roman Pešek
Záznam webináře
4882x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Zamyslete se spolu s Mgr. Romanem Peškem nad možnostmi a riziky využívání odměn a trestů ve výchově a vzdělávání dětí.

Program:

  • Sebeovládání, vztah a dovednosti
  • Pravidla a hranice
  • Odměňování a chyby při odměňování dítěte
  • Tresty a chyby při trestání dítěte 

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno pedagogům a dalším školským pracovníkům.  

Setkání je zdarma.

Lektor:

Mgr. Roman Pešek – kognitivně behaviorální terapeut s dlouholetou praxí v oblasti individuální a skupinové psychoterapie pro dospělé osoby s úzkostnými a úzkostně depresivními potížemi. Supervizor (např. pro psychoterapeuty ve výcviku, sociální služby) a lektor seminářů s psychohygienickou a psychoterapeutickou tematikou. Autor mnoha odborných a popularizujících článků a publikací, např. Syndrom vyhoření – Jak se prací a pomáháním druhým nezničit (společně s prof. J. Praškem). 

Osobní stránky lektora: www.kbt-pesek.cz

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Odměny a tresty ve výchově dětí.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Eliška Provazníková
09. 10. 2023, 12:17
2 z 5
V tomto webináři jsou z mého pohledu v prvních dvou třetinách přednášena obecná doporučení ve smyslu netrestejte moc, ať z toho děti nejsou narušené. Fajn mi přijde upozornění na chválení formou nálepkování. Zbývající třetina popisuje "mírné tresty" a návod na jejich aplikaci. Na konci jsou pokládány dotazy, ale odpovědi na ně mi nepřijdou příliš obohacující. Webinář by mi přišel přínosný pro rodiče, kteří jsou na začátku své rodičovské dráhy a potřebovali by usměrnit v používání trestů. Přínos pro pedagogy a využití informací z webináře já osobně nevidím. Moje dosavadní zkušenost je spíš taková, že tlak vyvolává protitlak a trest (mírný, behaviorální, jakýkoliv...) vede k ponížení, ublížení, naštvání, těžší spolupráci v budoucnu. Sama si kladu otázku: "Jaký trest/postih jsem dostala a zpětně jsem bych si řekla 'to bylo vlastně super, hodně mi to přineslo, bylo to to nejlepší, co se mohlo v tu chvíli odehrát'." Zatím jsem na nic nepřišla.
2 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.