Domů > Webináře > Genetická metoda čtení a psaní
Webinář

Genetická metoda čtení a psaní

Vysílali jsme 15. 9. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Tomáš Koten

Anotace

Jak podpořit čtenářskou gramotnost již od prvních krůčků v 1. ročníku? Ujasněme si spolu s Mgr. Tomášem Kotenem, co víme (a měli bychom vědět) o genetické metodě čtení a psaní.

Webinář vychází z dosavadních poznatků psychologického vývoje dítěte. Nabídne účastníkům základní principy genetické metody a systematické členění aktivit a činností při nácviku čtení a psaní, které povedou k různým sociálním dovednostem a literární tvorbě žáka. Předloží metody a postupy, pomocí nichž se žáci naučí během dvou měsíců plynule číst a psát a jsou získáni pro samostatné čtení a tvůrčí psaní.

Metoda, která nevyužívá slabikáře, pomáhá předcházet VPU (dyslexie), motivuje a rozvíjí čtení a psaní s porozuměním.

Setkání je určeno učitelům především prvních ročníků 1. stupně ZŠ.

Setkání je zdarma.

Lektor:

Mgr. Tomáš Koten – absolvent Pedagogické fakulty Ústí nad Labem, vystudoval postgraduální studium školní psychologie pro výchovné poradce UK Praha. V hlavním pracovním poměru zaměstnán jako učitel ZŠ (s úvazkem na prvním i druhém stupni) a pracoval jako výchovný poradce školy. Od roku 2000 spolupracuje s pedagogickými centry a NIDV po celé republice, přednáší, lektoruje a pořádá řadu seminářů, např. Motivace hrou ve vyučování, Kooperativní učení, Projektové vyučování atd. Tyto semináře pořádá také pod hlavičkou společnosti PAU – Přátelé angažovaného učení – na jejich celostátních setkáních. Autor je školitelem koordinátorů tvorby ŠVP a „Akcí na zakázku“. Semináře pořádá i jako výběrové kurzy pro studenty UJEP (Univerzita J. E. Purkyně) v Ústí nad Labem.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Genetická metoda čtení a psaní.pdf
jpg
bonus
Ostatní
Občanský průkaz.jpg
jpg
bonus
Ostatní
Prvouka Taktik.jpg
jpg
bonus
Ostatní
Řády.jpg
pdf
bonus
PDF
Žolík.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.