Domů > Webináře > Dovednosti řízení kariéry – praktické podněty pro kariérové poradenství ve škole
Webinář

Dovednosti řízení kariéry – praktické podněty pro kariérové poradenství ve škole

Vysílali jsme 8. 12. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Jan Brabec
Záznam webináře
1061x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

V zářijovém webináři nám Mgr. Jan Brabec předal zkušenosti s vybranými aktivitami zaměřenými na rozvoj schopností žáků pojmenovat a definovat své kompetence pro vzdělávání a trh práce. Udělejme společně další krok v kariérovém poradenství a zaměřme se na řízení kariéry.

Téma kariérového managementu rezonuje v oblasti kariérového poradenství čím dál silněji. V souvislosti s kompetenčním vzděláváním a dynamikou světa práce i celé společnosti vzniká mnoho způsobů, jak k tématu rozvoje dovedností řízení kariéry na škole přistupovat. Během webináře se s některými základními koncepty seznámíme a ukážeme si, jak s nimi lze ve školní poradenské praxi pracovat a v jakých oblastech nám mohou být nápomocné.

Cíle setkání:

 • seznámit pedagogy ZŠ a SŠ s konceptem dovedností řízení kariéry (CMS)
 • zorientovat se v základních modelech CMS a z nich plynoucích postupů, které lze uplatnit při práci se žáky v rámci kariérového poradenství
 • předat účastníkům zkušenosti s CMS v rámci kariérového poradenství s cílovou skupinou ZŠ a SŠ
 • podpořit pedagogy v začleňování prvků CMS do poradenské praxe i výuky v rámci školního kurikula
 • ukázat si roli modelu CMS při tvorbě a správě portfolia

Obsah setkání:

 • vybrané modely CMS, jejich výhody a možnosti využití v praxi kariérového poradenství
 • CMS a kurikulární dokumenty
 • role CMS v práci s portfoliem

Webinář je ZDARMA.

Komu je setkání určeno:

 • kariérovým a výchovným poradcům
 • pedagogům 2. stupně ZŠ a pedagogům SŠ
 • dalším zájemcům o kariérové poradenství a kariérové vzdělávání

Lektor:

Mgr. Jan Brabec - působí v Krajském centru vzdělávání a Jazykové škole Plzeň (pracovišti Info Kariéra) jako kariérový poradce, lektor skupinových workshopů pro žáky a studenty ZŠ a SŠ a lektor DVPP programů kariérového poradenství a vzdělávání včetně související publikační činnosti.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Dovednosti řízení kariéry – praktické podněty pro kariérové poradenství ve škole.pdf

Další webináře lektora

Mgr. Jan Brabec

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.