Domů > Webináře > Jak začít podnikat
Webinář

Jak začít podnikat

Vysílali jsme 22. 9. 2016 20:00–21:00
Lektoři
Tomáš Kruber, Ing. Kateřina Lichtenberková
Záznam webináře
2316x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Podnikání je jednou z klíčových kompetencí v Evropském rámci kompetencí. Některé členské země již představily své národní strategie pro výchovu k podnikání nebo podnikatelské učení zařadily do osnov jako povinný předmět. V ČR je věnována výchově k podnikání také patřičná pozornost a proto jsme připravili setkání na téma Jak začít podnikat.
Anotace:

Podnikání je jednou z klíčových kompetencí v Evropském rámci kompetencí. Některé členské země již představily své národní strategie pro výchovu k podnikání nebo podnikatelské učení zařadily do osnov jako povinný předmět. V ČR je věnována výchově k podnikání také patřičná pozornost a proto jsme připravili setkání na téma Jak začít podnikat.

Cílem setkání je seznámit učitele s tím, jak vypadají začátky podnikání v praxi. Setkání navazuje na problematiku podpory podnikavosti žáků. Obsahem webináře je představení rámce podpory podnikavosti v rámci projektu P-KAP a následná praktická ukázka mladého podnikatele, který založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., https://educado.cz/, která se věnuje školení obchodních zástupců, manažerů a firem. Dalším cílem webináře je také přiblížit možnosti rozvoje klíčových kompetencí žáků k pracovním a podnikatelským aktivitám.
Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem učitelům základních a středních škola a také víceletých gymnázií. 
Setkání je ZDARMA.

Lektoři:
Tomáš Kruber – pracoval několik let jako elitní prodejce a manažer ve finančním sektoru. Vedl tým 50 spolupracovníků, v letech (2010–2012) dokázal uzavřít 986 kontraktů s celkovým obratem v desítkách milionu korun. Díky vynikajícím prodejním výsledkům se pravidelně umísťoval na předních příčkách celorepublikových žebříčků prodejců finančních služeb. Na konci roku 2012 absolvoval prestižní desetidenní manažerskou školu Integral training s Dr. Waltherem Puschem. Jako manažer měl také na starosti nábor nových spolupracovníků, pohovorem u něj prošlo přes 1500 lidí. V roce 2015 založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., která se věnuje školením obchodních zástupců, manažerů a firem. Vede jako výkonný manažer neziskovou organizaci Onkomaják, která už sedm let pomáhá onkologicky nemocným pacientům.
 
Kateřina Lichtenberková – je odborným garantem projektu Finanční gramotnost do škol a Podnikavost.cz. Podílí se na vytváření portálu a sama přispívá autorstvím článků i dalších materiálů. Vytváří koncepci projektu i jeho dílčích částí, jako jsou soutěže apod. Je vedoucí expertního týmu projektu. Působí také jako lektor finanční gramotnosti pro různé skupiny účastníků. Od června 2016 se stala garantkou intervence podnikavost v projektu P-KAP, působícím na Národním ústavu pro vzdělávání.

Užitečné odkazy (bude postupně doplněno):
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace - Kateřina Lichtenberková
PDF
Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě.pdf
pdf
prezentace - Tomáš Kruber
PDF
Jak začít podnikat.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.