Domů > Webináře > FINANČNÍ GRAMOTNOST NA ŠKOLÁCH
Webinář

FINANČNÍ GRAMOTNOST NA ŠKOLÁCH

Vysílali jsme 25. 9. 2013 20:00–21:00
Lektoři
Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková
Záznam webináře
4152x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Středa 25. 9. 2013, 20:00 Přijměte pozvání na setkání, ve kterém si shrneme aktuální situaci výukového okruhu finanční gramotnost na základních a středních školách a ukážeme si možné cesty, jak implementovat toto téma do školních vzdělávacích programů. Povíme si něco o principech finanční gramotnosti podle Roberta Kiyosakiho a nebudou chybět ani praktické ukázky nástrojů, které může učitel při výuce tohoto tématu využít.  Z dalšího obsahu: definice finanční gramotnosti dle Standardů finanční gramotnosti alternativní pohled na výuku finanční gramotnosti (moderní) nástroje pro výuku Lektoři: Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková Setkání je určeno učitelům ZŠ (1. i 2. stupeň) i SŠ, ale také široké veřejnosti - pro kohokoliv, koho zajímá oblast finanční gramotnosti. Vstup na setkání je zdarma. Doporučujeme registraci - na stránce projektu Finanční gramotnost do škol. Registrovaným budou zaslány pár dní před konáním webináře informace o tom, jak do webináře vstoupit apod. Užitečné odkazy: Rozcestník všech online setkání Metodického portálu RVP.cz (obsahuje i odkazy na události vytvořené v prostředí sociálních sítí Facebook a Google Plus) Diskuzní fórum ke všem online setkáním  Diskuze k webinářům projektu Finanční gramotnost do škol pozvánka na setkání ke stažení Přehled předchozích webinářů pořádaných ve spolupráci s projektem Finanční gramotnost do škol

Cílem setkání bylo shrnout aktuální situaci výukového okruhu finanční gramotnost na základních a středních školách a ukázat možné cesty, jak implementovat toto téma do školních vzdělávacích programů. Také jsme si řekli něco o principech finanční gramotnosti podle Roberta Kiyosakiho a nechyběly ani praktické ukázky nástrojů, které může učitel při výuce tohoto tématu využít.

Webinář pro vás připravili a lektorsky vedli Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
Prezentace k setkání
PDF
Financni_gramotnost_na_skolach.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Týna Ryglová
25. 11. 2023, 05:33
Když to vezmu kolem a kolem, tak nás toho ve škole taky moc nenaučili. Nebo alespoň ne to, co bych potřebovala, takže jsem si pak dělala rekvalifikační kurz, Zaplatila jsem si semináře, audioknihy a dovzdělávala jsme se. Povedlo se mi rozjet úspěšnou firmu, která má už i díky https://sidlofi…lo-firmy virtuální sídlo firmy, takže už se rýsuje nějaká skutečná podoba :-) .

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.