Domů > Webináře > FINANČNÍ GRAMOTNOST NA ŠKOLÁCH
Webinář

FINANČNÍ GRAMOTNOST NA ŠKOLÁCH

Vysílali jsme 25. 9. 2013 20:00–21:00
Lektoři
Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková

Anotace

Středa 25. 9. 2013, 20:00 Přijměte pozvání na setkání, ve kterém si shrneme aktuální situaci výukového okruhu finanční gramotnost na základních a středních školách a ukážeme si možné cesty, jak implementovat toto téma do školních vzdělávacích programů. Povíme si něco o principech finanční gramotnosti podle Roberta Kiyosakiho a nebudou chybět ani praktické ukázky nástrojů, které může učitel při výuce tohoto tématu využít.  Z dalšího obsahu: definice finanční gramotnosti dle Standardů finanční gramotnosti alternativní pohled na výuku finanční gramotnosti (moderní) nástroje pro výuku Lektoři: Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková Setkání je určeno učitelům ZŠ (1. i 2. stupeň) i SŠ, ale také široké veřejnosti - pro kohokoliv, koho zajímá oblast finanční gramotnosti. Vstup na setkání je zdarma. Doporučujeme registraci - na stránce projektu Finanční gramotnost do škol. Registrovaným budou zaslány pár dní před konáním webináře informace o tom, jak do webináře vstoupit apod. Užitečné odkazy: Rozcestník všech online setkání Metodického portálu RVP.cz (obsahuje i odkazy na události vytvořené v prostředí sociálních sítí Facebook a Google Plus) Diskuzní fórum ke všem online setkáním  Diskuze k webinářům projektu Finanční gramotnost do škol pozvánka na setkání ke stažení Přehled předchozích webinářů pořádaných ve spolupráci s projektem Finanční gramotnost do škol

Cílem setkání bylo shrnout aktuální situaci výukového okruhu finanční gramotnost na základních a středních školách a ukázat možné cesty, jak implementovat toto téma do školních vzdělávacích programů. Také jsme si řekli něco o principech finanční gramotnosti podle Roberta Kiyosakiho a nechyběly ani praktické ukázky nástrojů, které může učitel při výuce tohoto tématu využít.

Webinář pro vás připravili a lektorsky vedli Ing. Petr Klínský, Ing. Kateřina Lichtenberková.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
Prezentace k setkání
PDF
Financni_gramotnost_na_skolach.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.