Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Tajemství pohádek, která možná ani netušíme

Lektor Mgr. Helena Kumperová
Vysílali jsme26. 5. 2021 20:00–21:00
Lektorka Mgr. Helena Kumperová nás již provedla skrytým kurikulem, nedirektivní komunikací nebo netradičními postupy při práci s žáky s ADHD. Jsme si jisti, že setkání nad pohádkami bude minimálně pohádkové.

Anotace:

Tajemství pohádek je skryto v poselství, jimž k nám mluví samotný příběh. Obsah ukazuje, nabádá, ale i dává prostor prožít ta nejtemnější přání, či připustit si myšlenky, které by neměly být vyřčeny. Pohádky jsou obrazem kolektivního nevědomí (C. G. Jung), lidovou moudrostí, ale i  hlubinnou psychologickou sondou i terapií zároveň. Pohádky představíme jako psychoanalytický exkurz do jejich tajemství, poodhalíme význam, jímž k nám hovoří, a jak nás provázejí celým životem, ukazují radosti i strmé pády. V neposlední řadě zmíníme psychoterapeutický rozměr pohádek jako možné cesty k porozumění sobě samým prostřednictvím příběhu. 

Komu je webinář určen:

Webinář je pro rodiče, učitele i speciální pedagogy, zkrátka pro všechny, pro něž je pohádkový svět stále živý a kdož chtějí vědět více... 

Webinář je ZDARMA.

Doporučujeme:

Přečtěte si článek Emoční inteligence v kontextu pohádek z časopisu Poradce ředitelky mateřské školy (viz soubory k se stažení).

Lektorka:

Mgr. Helena Kumperová – terapeut, lektor, učitel a kouč.