Domů > Webináře > Tajemství pohádek, která možná ani netušíme
Webinář

Tajemství pohádek, která možná ani netušíme

Vysílali jsme 26. 5. 2021 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Helena Kumperová, Ph.D.

Anotace

Lektorka Mgr. Helena Kumperová nás již provedla skrytým kurikulem, nedirektivní komunikací nebo netradičními postupy při práci s žáky s ADHD. Jsme si jisti, že setkání nad pohádkami bude minimálně pohádkové.

Anotace:

Tajemství pohádek je skryto v poselství, jimž k nám mluví samotný příběh. Obsah ukazuje, nabádá, ale i dává prostor prožít ta nejtemnější přání, či připustit si myšlenky, které by neměly být vyřčeny. Pohádky jsou obrazem kolektivního nevědomí (C. G. Jung), lidovou moudrostí, ale i  hlubinnou psychologickou sondou i terapií zároveň. Pohádky představíme jako psychoanalytický exkurz do jejich tajemství, poodhalíme význam, jímž k nám hovoří, a jak nás provázejí celým životem, ukazují radosti i strmé pády. V neposlední řadě zmíníme psychoterapeutický rozměr pohádek jako možné cesty k porozumění sobě samým prostřednictvím příběhu. 

Komu je webinář určen:

Webinář je pro rodiče, učitele i speciální pedagogy, zkrátka pro všechny, pro něž je pohádkový svět stále živý a kdož chtějí vědět více... 

Webinář je ZDARMA.

Doporučujeme:

Přečtěte si článek Emoční inteligence v kontextu pohádek z časopisu Poradce ředitelky mateřské školy (viz soubory k se stažení).

Lektorka:

Mgr. Helena Kumperová – terapeut, lektor, učitel a kouč. 

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
článek z časopisu Poradce ředitelky mateřské školy
PDF
Emoční inteligence v kontextu pohádek.pdf
pdf
prezentace
PDF
Tajemství pohádek, která možná ani netušíme.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.