Domů > Webináře > ROZVÍJÍME DĚTI VE ZRAKOVÉM A SLUCHOVÉM VNÍMÁNÍ OD PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU
Webinář

ROZVÍJÍME DĚTI VE ZRAKOVÉM A SLUCHOVÉM VNÍMÁNÍ OD PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Vysílali jsme 6. 2. 2014 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Petra Pšeničková
Záznam webináře
8628x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Čtvrtek 6. 2. 2014, 20:00 Zrakové vnímání je jednou z oblastí, které žák potřebuje dobře ovládat před nástupem do 1. třídy, aby se mohl úspěšně naučit číst a psát. Zrakem přijímáme nejvíce informací z našeho okolí. V předškolním věku rozvíjíme oblast vnímání barev a tvarů, zrakového rozlišování, zrakové analýzy a syntézy, figury a pozadí, očních pohybů a zrakové paměti. [1]

Cílem webináře bylo ukázat, jak se mohou děti v předškolním věku rozvíjet, aby měly dobře zvládnuté dovednosti v oblasti zrakového a sluchového vnímání. Oslabení výše zmíněných oblastí bývá zdrojem snížené schopnosti naučit se čtení, psaní a počítání a také podkladem pro vznik specifických poruch učení. Webinář byl zaměřen tak, aby každá oblast byla krátce vysvětlena po teoretické stránce a poté zůstal prostor pro představení praktických aktivit.

Webinář připravila a lektorsky vedla Mgr. Petra Pšeničková, DiS.

Všechny podrobnosti k setkání (včetně prezentace lektorky a užitečných odkazů) najdete v pohledu modulu Digifolio – http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=7449.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
Prezentace k setkání
PDF
Rozvijime deti ve zrakovem a sluchovem vnimani.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.