Domů > Webináře > Spektrum vzdělávacích metod
Webinář

Spektrum vzdělávacích metod

Vysílali jsme 26. 2. 2015 20:00–21:00
Lektoři
PaedDr. Karel Tomek, Mgr. Anna Doubková
Záznam webináře
3252x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Čtvrtek  26. 2. 2015, 20:00 Každý z nás, pedagogů, denně řeší otázku, jak naučit žáky tomu, čemu se naučit mají, za situace, kdy dobře víme, že každý žák je jiný. Výukové situace se neustále mění. Pod rukama se nám proměňují i témata, kterým se ve výuce věnujeme. O úspěchu nebo neúspěchu naší práce rozhoduje kromě jiného i to, jak bohatý je výběr metod, které ovládáme. Bohatý výběr však je potřeba podpořit pedagogickou dovedností zvolit tu „správnou“ metodu. Prakticky to znamená pro konkrétní žáky v konkrétní situaci použít nejvhodnější metodu. Chce to zkušenost a také „pořádek na pracovišti”.

Máte přehled o moderních výukových metodách? Dokážete používat různé metody s ohledem na výukové situace? Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek vám pomohou rozšířit vaše profesní portfolio a utřídit znalosti o vzdělávacích metodách.

V průběhu našeho setkání vám nabídneme pohled na metody a formy práce vycházející z mnohaleté učitelské i metodické zkušenosti. Naším cílem je představit vám efektivní a relativně jednoduchý systém. Ten vychází z přesvědčení, že existuje zásadní vazba mezi cíli výuky a metodami a formami práce, které pro dosažení těchto cílů používáme.

Během setkání se také seznámíte s nástrojem „Duhové metody”. Ten je určen pro snadný výběr metod ve vztahu k úrovním vzdělávacích cílů.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům všech stupňů škol, zástupcům vedení škol a školských zařízení, ale i veřejnosti, která se zajímá o současné trendy ve vzdělávání.
Setkání je ZDARMA.

Lektoři:

Karel Tomek, Anna Doubková

Užitečné odkazy (bude postupně doplněno):

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
PDF
Spektrum vzdelavacich metod.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.