Domů > Webináře > Podpora učitele v jeho práci
Webinář

Podpora učitele v jeho práci

Vysílali jsme 29. 4. 2015 20:00–21:00
Lektoři
Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek
Záznam webináře
2984x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

ZMĚNA! Středa 29. 4. 2015, 20:00 V tomto setkání vám naše lektorská dvojice Anna Doubková a Karel Tomek nabídne zkušenosti s podporou učitelů v jejich nelehké, ale úžasné práci. Společně si utřídíme, ve kterých oblastech mohou učitelé podporu potřebovat a jak by měla taková podpora vypadat, aby byla užitečná. Odlišíme skutečnou podporu od dalších povinností a skryté zátěže. Připomeneme si, co hrozí, pokud jen dáváme a neobnovujeme svoje síly. Ukážeme si, kde užitečnou podporu hledat a jak si ji zabezpečit, kde jsou možnosti a příležitosti k jejímu získání.

Dvojici lektorů Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek nemusíme našim pravidelným návštěvníkům online setkávání představovat. Jejich webináře jsou vždy neotřelé, vedené s nadhledem a nespornými odbornými znalostmi. V průběhu tohoto setkání vám lektoři nabídnou zkušenosti s podporou učitelů v jejich nelehké, ale úžasné práci.

Stručně z obsahu:
  • Společně si utřídíme, ve kterých oblastech mohou učitelé podporu potřebovat a jak by měla taková podpora vypadat, aby byla užitečná.
  • Odlišíme skutečnou podporu od dalších povinností a skryté zátěže.
  • Připomeneme si, co hrozí, pokud jen dáváme a neobnovujeme svoje síly. Ukážeme si, kde užitečnou podporu hledat a jak si ji zabezpečit, kde jsou možnosti a příležitosti k jejímu získání. 
  • Společně zanalyzujeme různé možné formy podpory učitelů a poskytneme příležitost porovnat si tyto možností s tím, jak jsou nebo nejsou v prostředí našich škol využívány. 

Věříme, že po skončení webináře budete mít lepší přehled o tom, co je a není skutečná a užitečná podpora učitele, budete si umět vybrat ty formy, které jsou pro vás nejužitečnější a především získáte chuť dělat něco pro sebe, pro svůj seberozvoj. Jsme přesvědčeni, že učitelé takovou podporu potřebují a měli by ji dostávat v nejlepší možné kvalitě v potřebném rozsahu.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno především učitelům a vedoucím školským pracovníkům. Doufáme, že přinese nové impulsy jedněm i druhým.
Setkání je ZDARMA.
Lektoři:
Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek

Užitečné odkazy:
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
PDF
Podpora učitele v jeho práci.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.