Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Podpora učitele v jeho práci

Lektoři Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek
Vysílali jsme29. 4. 2015 20:00–21:00
ZMĚNA! Středa 29. 4. 2015, 20:00 V tomto setkání vám naše lektorská dvojice Anna Doubková a Karel Tomek nabídne zkušenosti s podporou učitelů v jejich nelehké, ale úžasné práci. Společně si utřídíme, ve kterých oblastech mohou učitelé podporu potřebovat a jak by měla taková podpora vypadat, aby byla užitečná. Odlišíme skutečnou podporu od dalších povinností a skryté zátěže. Připomeneme si, co hrozí, pokud jen dáváme a neobnovujeme svoje síly. Ukážeme si, kde užitečnou podporu hledat a jak si ji zabezpečit, kde jsou možnosti a příležitosti k jejímu získání.

Dvojici lektorů Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek nemusíme našim pravidelným návštěvníkům online setkávání představovat. Jejich webináře jsou vždy neotřelé, vedené s nadhledem a nespornými odbornými znalostmi. V průběhu tohoto setkání vám lektoři nabídnou zkušenosti s podporou učitelů v jejich nelehké, ale úžasné práci.

Stručně z obsahu:
  • Společně si utřídíme, ve kterých oblastech mohou učitelé podporu potřebovat a jak by měla taková podpora vypadat, aby byla užitečná.
  • Odlišíme skutečnou podporu od dalších povinností a skryté zátěže.
  • Připomeneme si, co hrozí, pokud jen dáváme a neobnovujeme svoje síly. Ukážeme si, kde užitečnou podporu hledat a jak si ji zabezpečit, kde jsou možnosti a příležitosti k jejímu získání. 
  • Společně zanalyzujeme různé možné formy podpory učitelů a poskytneme příležitost porovnat si tyto možností s tím, jak jsou nebo nejsou v prostředí našich škol využívány. 

Věříme, že po skončení webináře budete mít lepší přehled o tom, co je a není skutečná a užitečná podpora učitele, budete si umět vybrat ty formy, které jsou pro vás nejužitečnější a především získáte chuť dělat něco pro sebe, pro svůj seberozvoj. Jsme přesvědčeni, že učitelé takovou podporu potřebují a měli by ji dostávat v nejlepší možné kvalitě v potřebném rozsahu.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno především učitelům a vedoucím školským pracovníkům. Doufáme, že přinese nové impulsy jedněm i druhým.
Setkání je ZDARMA.
Lektoři:
Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek

Užitečné odkazy: