Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Jak na inovace ŠVP

Lektoři Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek
Vysílali jsme17. 3. 2021 20:00–21:00
Jak zajistit, aby se z ŠVP nestal časem muzejní exponát? Jak zajistit, aby ŠVP stále odrážel realitu školy, potřeby žáků i představ rodičů a zřizovatele? Jak využít potenciálů, nápadů a tvořivosti všech pedagogů školy? Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek se s námi rádi podělí o své lektorské zkušenosti.

Anotace:

V průběhu webináře s účastníky projdeme čtyřmi základními kroky inovačního cyklu ŠVP. Budeme se věnovat analýze učebních plánů, vztahům vzdělávacího obsahu a počtu hodin, který je na jeho osvojení plánován. Ukážeme si, jak analyzovat učební osnovy a jak je uvést do souladu se změnami v RVP i s vlastními zkušenostmi z výuky. Podíváme se na způsoby rozhodování o změnách vzdělávacího obsahu a učebních plánů, ukážeme některé nástroje, které nám při společné práci na inovacích ŠVP mohou pomoci.

Komu je webinář určen:

Setkání je určeno obecně všem pedagogům, kteří se nějakým způsobem podílí na úpravách ŠVP v souvislosti se změnou RVP ZV. Jsme přesvědčeni, že jej využijí především koordinátoři ŠVP, výchovní poradci, vedení škol a pedagogové, kteří se ve své práci setkávají se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadanými.

Setkání je ZDARMA.

Lektoři:

Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek

Pracují jako stálý tandem Doubková – Tomek (D&T DaT). Oba jsou pedagogové s dlouholetou pedagogickou praxí. Jejich oblíbenými tématy jsou především výukové metody, tvorba a inovace školních vzdělávacích programů a práce s motivací žáků i dospělých – učitelů i jiných pracovníků. Působí jako lektoři DVPP, a to i prostřednictvím moderních technologií (včetně eLearningu). Autoři různých článků, publikací a knih. Poskytují školám konzultace a metodickou podporu. Působí také jako koučové a mentoři v různých oblastech nejen ve školství.