Domů > Webináře > Proč je užitečné myslet pozitivně při vzdělávání
Webinář

Proč je užitečné myslet pozitivně při vzdělávání

Vysílali jsme 20. 5. 2015 20:00–21:00
Lektoři
PaedDr. Karel Tomek, Mgr. Anna Doubková
Záznam webináře
2995x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Středa 20. 5. 2015, 20:00 „Věříme, že po skončení webináře budete mít přinejmenším námět na přemýšlení, na reflexi vlastních postojů a postupů a v lepším případě také motivaci k seberozvoji s využitím doporučení a zkušeností, které v průběhu setkání zazní,“ říkají lektoři.

Psychohygieně jsme se na online setkáních už věnovali dvakrát. Jaký úhel pohledu si pro nás připravili lektoři Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek? Jistě komplexní, jak už jsme u této lektorské dvojice zvyklí.

Pozitivní přístup při vzdělávání může vypadat jako hodně teoretická, možná idealistická myšlenka. Webinář však vznikal postupně několik let a odráží ryze praktické zkušenosti lektorů s efektivitou případně neefektivitou vzdělávání související se základním nastavením vzdělavatele.

V průběhu webináře předložíme argumenty vycházející jak z nejmodernějších poznatků pedagogiky a psychologie, tak z pedagogické činnosti s dětmi i dospělými. Ukážeme si, jak vnímá úspěchy i neúspěchy pozitivně nastavený pedagog a čím se liší od těch, kteří vidí problémy a selhání i tam, kde nejsou. Pokusíme se ukázat na příkladech, jak pozitivní myšlení ovlivňuje plánování, řízení i hodnocení výuky.

Věříme tomu, že to vše povede k vašemu přesvědčení, že pozitivní tvůrčí myšlení je něco, k čemu stojí za to se přibližovat a co se dá do jisté míry i naučit.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno především učitelům a vedoucím školským pracovníkům (přiznáváme, že hlavním důvodem, proč se s ním na vás obracíme, je přesvědčení, že pozitivní myšlení učitelů je mimořádně užitečné pro žáky).
Setkání je ZDARMA.
Lektoři:
Karel Tomek, Anna Doubková
Oba jsme měli v průběhu let, po která se věnujeme vzdělávání, mnoho příležitostí učit se od kolegů i od svých žáků a studentů. Naše přesvědčení o užitečnosti pozitivního myšlení ve vzdělávání pramení z pozorování mnoha situací, ve kterých byla možnost volby mezi pozitivní a negativní zpětnou vazbou, mezi pozitivním a negativním pohledem na věc, na problém, na situaci, na člověka. Pozitivní přístup se ukázal téměř vždy jako užitečnější.
Užitečné odkazy:
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
PDF
Proč je užitečné myslet pozitivně při vzdělávání.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.