Domů > Webináře > Jak na inovace ŠVP II.
Webinář

Jak na inovace ŠVP II.

Vysílali jsme 19. 5. 2021 20:00–21:00
Lektoři
Mgr. Anna Doubková, PaedDr. Karel Tomek
Záznam webináře
4160x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Jak zajistit, aby se z ŠVP nestal časem muzejní exponát? Jak zajistit, aby ŠVP stále odrážel realitu školy, potřeby žáků i představy rodičů a zřizovatele? Jak využít potenciálů, nápadů a tvořivosti všech pedagogů školy? Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek se s námi již podruhé podělí o svá doporučení.

Anotace:

Hlavním tématem webináře je tvorba a úpravy osnov vyučovacích předmětů v rámci inovací ŠVP inspirovaných jak změnami RVP ZV, tak zkušenostmi škol s distanční výukou i výsledky vyhodnocování dosavadního ŠVP. Lektoři vám nabídnou zkušenosti získané za dobu realizace výuky podle vlastních ŠVP na různých školách, nástroje pro tvorbu a úpravy osnov vyučovacích předmětů tak, aby docházelo k postupnému rozvoji výstupů. Ukáží také možnosti, jak dosáhnout při úpravách ŠVP stručnosti, jasnosti, srozumitelnosti osnov vyučovacích předmětů. Uvedou účastníky do systému InspIS, který ČŠI nabízí školám k využití pro editaci ŠVP.

V tomto webináři bychom se rádi věnovali podrobněji  tvorbě osnov vyučovacích předmětů a proto bude webinář primárně určen pro základní školy případně SŠ. 

Komu je webinář určen:

Setkání je určeno obecně všem pedagogům, kteří se nějakým způsobem podílí na úpravách ŠVP v souvislosti se změnou RVP ZV. Jsme přesvědčeni, že jej využijí především koordinátoři ŠVP, výchovní poradci, vedení škol a pedagogové, kteří se ve své práci setkávají se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadanými.

Setkání je ZDARMA.

Lektoři:

Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek

Pracují jako stálý tandem Doubková – Tomek (D&T DaT). Oba jsou pedagogové s dlouholetou pedagogickou praxí. Jejich oblíbenými tématy jsou především výukové metody, tvorba a inovace školních vzdělávacích programů a práce s motivací žáků i dospělých – učitelů i jiných pracovníků. Působí jako lektoři DVPP, a to i prostřednictvím moderních technologií (včetně eLearningu). Autoři různých článků, publikací a knih. Poskytují školám konzultace a metodickou podporu. Působí také jako koučové a mentoři v různých oblastech nejen ve školství.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Jak na inovace ŠVP II..pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.