Domů > Webináře > Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)
Webinář

Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)

Vysílali jsme 18. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Petra Slámová

Anotace

Vyslyšeli jsme prosbu našich uživatelů a nabízíme webinář s tématem společenských věd. Kombinace občanské výchovy a moderních technologií – také Vám to zní trochu nezvykle? Tak si nenechte ujít webinář Mgr. Petry Slámové!

Anotace:

Digitální technologie – nástroje, které se žáky/žákyněmi můžeme využít v hodinách občanky. Zkuste ochutnávku aneb „Letem světem“ několika aplikacemi, které lze využít v samotné hodině, nebo jako způsob zpracování domácího zadání v rámci daného tématu. Aktivním občanem se žáci/žákyně mohou stát skrze žákovský parlament nebo skrze tým nadšenců, kteří využijí aplikaci mapotic, ozvláštnit hodinu můžete třeba triminem nebo QR kódy a probírané téma může třída zpracovat pomocí Storyboard That.

Komu je setkání určeno:

  • zejména učitelům 2. stupně ZŠ

Webinář je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Petra Slámová – jsem učitelkou na základní škole, kde vyučuji český jazyk a výchovu k občanství. Na škole jsem koordinátorkou občanského vzdělávání. Spolupracuji s PF v Brně, v Praze, v Liberci a nově v Hradci Králové v rámci didaktik OV – kontakt s budoucími pedagogy a pedagožkami. Jsem členkou Asociace učitelů OV a SV.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat).pdf

Další webináře lektora

Mgr. Petra Slámová

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Jitka Fabianová
18. 05. 2022, 21:26
5 z 5
úžasný webinář, děkuji
5 z 5
Lenka Kociánová
20. 05. 2022, 14:11
Výborné, stručné, přehledné a praktické.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.