Domů > Webináře > Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)
Webinář

Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)

Vysílali jsme 18. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Petra Slámová
Záznam webináře
1917x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Vyslyšeli jsme prosbu našich uživatelů a nabízíme webinář s tématem společenských věd. Kombinace občanské výchovy a moderních technologií – také Vám to zní trochu nezvykle? Tak si nenechte ujít webinář Mgr. Petry Slámové!

Anotace:

Digitální technologie – nástroje, které se žáky/žákyněmi můžeme využít v hodinách občanky. Zkuste ochutnávku aneb „Letem světem“ několika aplikacemi, které lze využít v samotné hodině, nebo jako způsob zpracování domácího zadání v rámci daného tématu. Aktivním občanem se žáci/žákyně mohou stát skrze žákovský parlament nebo skrze tým nadšenců, kteří využijí aplikaci mapotic, ozvláštnit hodinu můžete třeba triminem nebo QR kódy a probírané téma může třída zpracovat pomocí Storyboard That.

Komu je setkání určeno:

  • zejména učitelům 2. stupně ZŠ

Webinář je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Petra Slámová – jsem učitelkou na základní škole, kde vyučuji český jazyk a výchovu k občanství. Na škole jsem koordinátorkou občanského vzdělávání. Spolupracuji s PF v Brně, v Praze, v Liberci a nově v Hradci Králové v rámci didaktik OV – kontakt s budoucími pedagogy a pedagožkami. Jsem členkou Asociace učitelů OV a SV.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat).pdf

Další webináře lektora

Mgr. Petra Slámová

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Jitka Fabianová
18. 05. 2022, 21:26
5 z 5
úžasný webinář, děkuji
5 z 5
Lenka Kociánová
20. 05. 2022, 14:11
Výborné, stručné, přehledné a praktické.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.