Domů > Webináře > Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)
Webinář

Využití aplikací v občance (mapotic, QR kód, padlet, storyboardthat)

Vysíláme živě 18. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Petra Slámová

Místnost nebyla ještě otevřena. Vstup do místnosti se otevře 15 minut před začátkem webináře. Na webinář není nutná registrace předem. Kapacita místnosti je omezena na 300 účastníků.

Anotace

Vyslyšeli jsme prosbu našich uživatelů a nabízíme webinář s tématem společenských věd. Kombinace občanské výchovy a moderních technologií – také Vám to zní trochu nezvykle? Tak si nenechte ujít webinář Mgr. Petry Slámové!

Anotace:

Digitální technologie – nástroje, které se žáky/žákyněmi můžeme využít v hodinách občanky. Zkuste ochutnávku aneb „Letem světem“ několika aplikacemi, které lze využít v samotné hodině, nebo jako způsob zpracování domácího zadání v rámci daného tématu. Aktivním občanem se žáci/žákyně mohou stát skrze žákovský parlament nebo skrze tým nadšenců, kteří využijí aplikaci mapotic, ozvláštnit hodinu můžete třeba triminem nebo QR kódy a probírané téma může třída zpracovat pomocí Storyboard That.

Komu je setkání určeno:

  • zejména učitelům 2. stupně ZŠ

Webinář je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Petra Slámová – jsem učitelkou na základní škole, kde vyučuji český jazyk a výchovu k občanství. Na škole jsem koordinátorkou občanského vzdělávání. Spolupracuji s PF v Brně, v Praze, v Liberci a nově v Hradci Králové v rámci didaktik OV – kontakt s budoucími pedagogy a pedagožkami. Jsem členkou Asociace učitelů OV a SV.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Další webináře lektora

Mgr. Petra Slámová

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.