Domů > Webináře > Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe
Webinář

Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe

Vysílali jsme 4. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Ing. Dagmar Rýdlová

Anotace

Dyslexie je téma, o kterém mnozí z nás stále nevíme vše. Pojďme si spolu s Ing. Dagmar Rýdlovou ujasnit, že dyslexie nemusí být překážkou pro rozvoj nadání.

Cílem webináře je inspirace k využití stávajících příkladů a motivace k obohacení sbírky „DYSLEXIE a NADÁNÍ – příklady dobré praxe 2022“ o další příklady.

Na sbírce pracujeme. Ukázka je od 1. května k zhlédnutí ZDE.

Program:

  1. Úvod
  2. Co už máme hotové a co je na tom dobré – zamyšlení lektorky a interakce aktivních účastníků
  3. Kompletní sbírka roku 2022 – představa lektorky a interakce aktivních účastníků
  4. Kde najdeme nápady ze druhého patra
  5. Závěr a zpětná vazba

Komu je webinář určen:

  • učitelům ZŠ a SŠ i dalším zájemcům

Setkání je ZDARMA.

Lektorka:

Ing. Dagmar Rýdlová, alias DYS-BABA

Vystudovala VŠE, 12 let byla v ekonomické praxi a od roku 1991 vytvářela a propagovala originální výukové pomůcky a metody pro děti s dyslexií a jejich okolí. Nyní má v plánu prostřednictvím webinářů a elektronických sborníků komunikovat a sdílet s učiteli, rodiči i poradenskými pracovníky příklady dobré praxe ohledně podpory porozumění a přijetí odlišností školáků s dyslexií a rozumovým nadáním. (Dvanáct let je také členkou neziskové organizace Dlouhá cesta, kde plně zažila význam vzájemné svépomoci v náročné životní situaci… Nejsme v tom sami a nejsme na to sami. Uplynulé dva roky zde vedla dílny tvůrčího psaní poezie haiku, připravovala společné sborníky a zajišťovala vydání knížky Haiku na Dlouhé cestě.)

Reference

  • Dyslexie a rozumové nadání – názorně a prakticky – 29 pozitivních hodnocení z webináře 9. 3.
  • Dyslexie a čtení v knize života – rozhovor Lenky Krejčové s Dášou Rýdlovou (článek publikovaný v časopise Školní poradenství v praxi 3/2021)
  • Můj život s dyslexií a specifickým rozumovým nadáním: Hodně mi pomohlo, když jsem porozuměla svým odlišnostem a přijala je do svého sebepojetí… Dáša Rýdlová (článek připravený k publikování v časopise Školní poradenství v praxi 2/2022)
  • E-korespondence se Šárkou Portešovou, autorkou knih – rozumově nadané děti s dyslexií a rozumovým nadáním, rozumově nadaní studenti s poruchou učení (Cesty od školních výkonových paradoxů k úspěchu) – sborník příkladů dobré praxe by paní docentku také zajímal, zatím o ničem podobném bohužel neví…
Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Michaela Michálková
04. 05. 2022, 21:14
Váš seminář mi vždy pomůže pochopit a vážit si svých dětí, za to jaké jsou a pracovat i s těmi, co mám ve škole.
Gabriela Wimmrová
04. 05. 2022, 21:17
5 z 5
Velmi děkuji za inspiraci.
5 z 5
Lucie Kováříková
04. 05. 2022, 21:32
5 z 5
Děkuji za skvělý seminář a inspiraci.
5 z 5

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.