Domů > Webináře > Jak mluvit s dětmi v/o náročných životních situacích
Webinář

Jak mluvit s dětmi v/o náročných životních situacích

Vysílali jsme 6. 4. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Jana Divoká
Záznam webináře
1510x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Lektorka Jana Divoká se s námi podělila o svá doporučení, jak pracovat s dětmi z náhradní rodinné péče. Velmi aktuálnímu tématu se bude věnovat i v tomto webináři, nenechte si ho ujít!

Anotace setkání:

Válka? Pandemie? Vážná nemoc? Smrt blízkého? Rozvod?

Zřejmě to nejsou slova, která ve svém slovníku příliš vítáme, ale k současnému životu patří. Byť jen vyslovení těchto slov v nás může vyvolat nepříjemné myšlenky a s nimi spojené emoce, jako je strach, smutek a bezmoc.

Týká-li se náročná situace dítěte, mohou být naše pochybnosti o vhodném přístupu ještě větší. Pojďme tedy téma komunikace závažných životních problémů s dětmi (nejen ve škole) otevřít a zkusme společně hledat cestu, jak jim vhodně pomoci.

Setkání je ZDARMA

Komu je setkání určeno:

  • pedagogům MŠ, ZŠ na 1. i 2. stupni a SŠ
  • speciálním pedagogům a školním psychologům, výchovným poradcům a metodikům prevence
  • ředitelům škol

Lektorka:

Mgr. Jana Divoká – psychoterapeutka, pedagožka se zkušenostmi s prací s dětmi z náhradní rodinné péče v rámci doprovázející organizace Rozum a Cit, z. s., ale i ze soukromé psychoterapeutické praxe.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Jak mluvit s dítětem v a o náročných životních situacích.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Lenka Šlosárová
06. 04. 2022, 21:19
5 z 5
Výborný webinář. Lektorka je opravdu super.
5 z 5
Věra Katrušinová
06. 04. 2022, 21:19
5 z 5
Velmi přínosné, děkuji a těším se na další.
5 z 5
Zuzana Boušková
06. 04. 2022, 21:19
5 z 5
Skvělý webinář plný inspirace a povzbuzení. Děkuji.
5 z 5
Lenka Kučerová
06. 04. 2022, 21:21
Lektorka výborná, výborný webinář
Zuzana Bartáková
07. 04. 2022, 17:27
5 z 5
Lektorka úžasná ;) Skvěle koncipovaná přednáška i s takto nelehkým tématem. Perfektně připravené pro praktické využití pro všechny v tomto čase.
5 z 5
Romana Horáková
11. 04. 2022, 07:08
Webinář 6.4. Dobrý den, bohužel se mi nepodařilo připojit se na webinář. prosím, bude možno ho zhlédnout ze záznamu? Děkuji Vám za odpověď, Romana Horáková
Dana Trávníčková
19. 04. 2022, 09:58
5 z 5
Výborný webinář, hodnotné informace, příjemná lektorka!
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.