Domů > Webináře > Dílna psaní: kreativní techniky, postupy a inspirace
Webinář

Dílna psaní: kreativní techniky, postupy a inspirace

Vysíláme živě 19. 10. 2022 20:00–21:00
Lektor
Michal Černý

Místnost nebyla ještě otevřena. Vstup do místnosti se otevře 15 minut před začátkem webináře. Na webinář není nutná registrace předem. Kapacita místnosti je omezena na 300 účastníků.

Anotace

Jak rozvíjet obrazotvornost žáků a studentů, podporovat jejich kreativitu a zájem o svět pomocí různých technik psaní? Jak pomoci překonat tvůrčí blok a projevit svou tvořivost při psaní textů? Zeptáme se lektora Michala Černého.

„Psaní je v naší kultuře vnímané jako základní forma intelektuální a kulturní komunikace. Cílem setkání je ukázat, že k jeho rozvoji je možné užít jednoduchých postupů a technik, které mohou vést ke zlepšování textu i k rozvoji autora.“

Cíle setkání

  • Seznámit pedagogy s konkrétními kreativními technikami
  • Seznámit pedagogy s nástroji na práci s myšlenkovými mapami, konceptuálními mapami, storytellingem, psaním v rytmu, asociačními řadami
  • Vysvětlit základní modely procesu kreativity a jejich implementace do školního prostředí
  • Diskutovat o vztahu techniky a kreativity

Obsah setkání:

  • Vymezení konceptu kreativity ve vzdělávacím procesu
  • Rozdělení a popis základních přístupů k rozvoji kreativity a k jejím fázím
  • Přehled konkrétních kreativních technik užitečných během psaní a příklady jejich aplikace
  • Aplikace a služby pro podporu konkrétních kreativních technik

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům II. stupně základních škol a učitelům středních škol

Setkání je ZDARMA.

Lektor:

Michal Černý působí jako odborný asistent na Katedře informačních studií a knihovnictví na FF MU, kde se věnuje mimo jiné digitálním kompetencím, technologiím ve vzdělávání a informační gramotnosti. Na Metodickém portálu RVP.CZ napsal více než stovku článků a externě působí také na brněnské PedF. Systematicky hledá odpověď na otázky, jak dostupnost a nové formy technologií mění procesy učení a práce s informacemi, na které jsme dříve byli zvyklí.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Další webináře lektora

Michal Černý

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.