Domů > Webináře > Dítě-cizinec v MŠ
Webinář

Dítě-cizinec v MŠ

Vysíláme živě 5. 10. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Jana Rohová

Místnost nebyla ještě otevřena. Vstup do místnosti se otevře 15 minut před začátkem webináře. Na webinář není nutná registrace předem. Kapacita místnosti je omezena na 300 účastníků.

Anotace

Mgr. Jana Rohová nás seznámí se specifickými potřebami dítěte-cizince, dítěte předškolního věku. Doporučí podporující zdroje a provede nás základními kroky k integraci cizojazyčného dítěte v mateřské škole.

Anotace:

Cílem webináře je seznámit účastníky s pojmem dítě-cizinec s odlišným mateřským jazykem a povést je platnou legislativou a zákonnou úpravou vzdělávání dětí-cizinců.

Dozvíme se:

  • Jaká je nabídka pomoci Národního pedagogického institutu a dalších organizací (META, Prevent…).
  • Jak spolupracovat s pedagogicko-psychologickou poradnou.

Seznámíme se s pomůckami a metodami práce a také se dozvíme, jak začlenit dítě-cizince do kolektivu třídy. Ukážeme si praktické ukázky pracovních listů. 

Webinář je zdarma.

Komu je webinář určen:

Webinář je určen pedagogům mateřských škol , asistentům pedagoga MŠ , českým školkám v zahraničí a také rodičům dětí.

Lektorka:

Mgr. Jana Rohová – učitelka 1. stupně ZŠ FLČ ve Strakonicích. Lektorka je autorkou publikace Nový žák-cizinec v mé třídě a dalších publikací nakl. Raabe a Fortuna Praha. S cizinci pracuje již desátým rokem.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Dítě-cizinec v MŠ.pdf

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.