Domů > Webináře > Krabička první záchrany pro učitele, první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě
Webinář

Krabička první záchrany pro učitele, první dny a týdny s žákem bez znalosti češtiny ve třídě

Vysíláme živě 26. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Alice Kourkzi

Místnost nebyla ještě otevřena. Vstup do místnosti se otevře 15 minut před začátkem webináře. Na webinář není nutná registrace předem. Kapacita místnosti je omezena na 300 účastníků.

Anotace

Nechte si představit publikaci pro zvládnutí prvních dnů a týdnů s žákem bez znalosti češtiny přímo autorkou Alicí Kourkzi - Kašlíkovou. Ptejte se přímo u zdroje!

Anotace:

Příchod nového žáka bez znalosti češtiny do třídy představuje velkou výzvu. Jedná se o velmi náročnou situaci nejen z pohledu žáka, který se musí rychle adaptovat na nové prostředí, ale i učitele, který se s podobnou situací může, ve své praxi setkat poprvé a čelí řadě otázek. Materiál přináší stručný návod především pro třídní učitele, jak v prvních týdnech po nástupu do školy postupovat, aby se žákovi dostalo maximální možné podpory a byl zajištěn hladký proces integrace do třídy. Věnuje se třem základním otázkám, které si učitel na počátku klade:

  • Jak žáka integrovat do třídního kolektivu?
  • Jak žáka učit češtinu?
  • Jak žáka zapojit do výuky?

Publikace volně ke stažení na www.cizinci.npi.cz.

Lektorka:

Mgr. Alice Kourkzi - Kašlíková je garantkou vzdělávání žáků s OMJ a žáků nadaných v Národním pedagogickém institutu České republiky.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Další webináře lektora

Mgr. Alice Kourkzi

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.