Domů > Webináře > Využití volně dostupných pexes ve výuce češtiny a v pedagogické diagnostice u nově příchozích žáků-cizinců (nejen) z Ukrajiny
Webinář

Využití volně dostupných pexes ve výuce češtiny a v pedagogické diagnostice u nově příchozích žáků-cizinců (nejen) z Ukrajiny

Vysíláme živě 1. 6. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. et Mgr. Alicja Leix, Ph.D.

Místnost nebyla ještě otevřena. Vstup do místnosti se otevře 15 minut před začátkem webináře. Na webinář není nutná registrace předem. Kapacita místnosti je omezena na 300 účastníků.

Anotace

Pexeso ve výuce (nejen) češtiny pro žáky-cizince? Volně dostupné výukové materiály jako nástroj pedagogické diagnostiky nám představí Mgr. et Mgr. Alicja Leix, Ph.D.

Anotace:

Když se přede mnou ve škole objeví noví žáci a je jich 3x tolik než mi řekli včera, nemám čas ani nervy hledat speciální pomůcky a studovat programy ohledně začleňování žáků s OMJ. Stojí přede mnou, dívají se na mě a potřebuji s nimi něco dělat tady a teď, a to s tím, co znám a co mám k dispozici. Například si zajít do družiny pro krabičku pexes. 

Webinář je věnován možnostem využití běžně dostupných pexes nejen ve výuce češtiny pro cizince, ale také v jiných předmětech a také jako poněkud netradičního, přesto funkčního nástroje pedagogické diagnostiky. To poslední je obzvlášť důležité, když je dětí více a my o nich potřebujeme něco vědět, abychom mohli lépe rozhodnout, co s nimi. Lektorka projde vše podstatné systematicky dle věku žáků, od školkových děti po dospělé. Minimum teorie, maximum obrázků, konkrétní tipy k využití ve výuce češtiny pro cizince, v jiných předmětech, v družině či v rámci jazykových kurzů během prázdnin.

Komu je webinář určen:

  • pedagogičtí a nepedagogičtí pracovnici v MŠ, na obou stupních ZŠ a na středních školách, pracující s dětmi a žáky s OMJ, také z Ukrajiny v rámci školních a mimoškolních aktivit.

O lektorce:

Mgr. et Mgr. Alicja Leix, Ph.D.: Psycholožka se specializací Výchova a vzdělávání a češtinářka. Zajímají ji témata na pomezí sociální a vývojové psychologie, lingvistiky a práva. Výuce češtiny pro cizince se věnuje přes 20 let. Jako konzultant, metodik a školitel spolupracuje s mnohými institucemi. Pro NPI vytvořila mj. Rozhovor se žákem s OMJ a Učitelovo hodnocení kompetence žáka v češtině (proklik), a také metodiku k využití volně dostupných pexes ve výuce češtiny pro cizince (bude zveřejněna v průběhu června 2022).


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Další webináře lektora

Mgr. et Mgr. Alicja Leix, Ph.D.

Žádný další webinář lektora nebyl nalezen.

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Webinář nebyl prozatím komentován.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.