Domů > Webináře > Ukrajinský žák v české třídě pohledem lingvistky
Webinář

Ukrajinský žák v české třídě pohledem lingvistky

Vysílali jsme 24. 5. 2022 20:00–21:00
Lektor
Mgr. Michaela Zormanová
Záznam webináře
3409x
Pokud si přejete získat nárok na potvrzení za zhlédnutí tohoto webináře, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu, nebo si účet nejprve založit.

Anotace

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi češtinou a ukrajinštinou? Jaké výhody a nevýhody s sebou podobnost obou jazyků přináší? Odpovědi na tyto otázky a tipy do výuky žáků-cizinců si pro nás připravila Mgr. Michaela Zormanová.

Webinář je zaměřený na výuku češtiny jako cizího jazyka u žáků, jejichž mateřština rovněž patří mezi jazyky slovanské (primárně žáků ukrajinských). Společně si projdeme materiály, které je k výuce možno použít, probereme metodiku výuky a specifika osvojování si jazyka ze stejné jazykové rodiny jako je naše mateřština. Ukážeme si praktické cvičení a hry, které výuku zefektivní i zpříjemní, a nebude chybět ani pohled kontrastivní lingvistiky.

Komu je webinář určen:

  • učitelům ZŠ a SŠ

Lektorka:

Mgr. Michaela Zormanová – zkušená jazyková lektorka, doktorandka oboru Srovnávací slovanská jazykověda, autorka pracovních listů Čeština pro ukrajinské děti.

Doporučujeme

Potvrzení o účasti

Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje. Namísto něj je možné získat Potvrzení o zhlédnutí záznamu webináře. Pro získání pozvrzení o zhlédnutí záznamu je nutné být přihlášen/a k uživatelskému účtu na RVP.CZ a přehrát si celý záznam (není nutné záznam vidět celý najednou, systém ukládá informaci o poslední přehrávané části a umožní vám navázat ve sledování, kde jste přestali).

Soubory ke stažení
 
Typ
Název
 
pdf
prezentace
PDF
Ukrajinský žák v české třídě pohledem lingvistky.pdf

Další webináře lektora

Mgr. Michaela Zormanová

Licence

Webinář je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-ND 4.0.

Hodnocení od uživatelů

Lenka Repatá
24. 05. 2022, 21:05
5 z 5
Výborný webinář.
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.